Fethiye Babadağ Teleferik Projesinde Sona Gelindi

0
224

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezlerinden olan Ölüdeniz Babadağ’daki teleferik projesinde sona gelindi. Yaklaşık 300 milyon TL’ye mal olan projede, yurt dışından gelen uzmanlar tarafından gerekli kontrolleri yapıldı. Herhangi bir sorun çıkmadığı belirtilen denetim sonuçlarının olumlu olduğu kaydedildi. Bu yıl turizm sezonuna Fethiye Ölüdeniz’den Babadağ’daki uçuş pistlerine 12 dakikada teleferik ile ulaşılabilecek.

Fethiye Oludeniz Babadağ teleferik projesi, Fethiye’nin yıllardır beklediği projelerden bir tanesi olup, projesine nihayet kavuşuyor. Fethiye’nin Ovacık beldesinden, Babadağ’ın 1700 mt rakımlı paraşütle atlama pistine uzanacak projeden yıllık 450 bin kişinin yararlanabileceği öngörülüyor.

2019 yılında 166 bin 813 uçuşun gerçekleştiği Babadağ’da, 2020 yılında covid-19 salgını etkili olmasına rağmen, 73 bin 923 yerli ve yabancı turist uçuş yaptı.

Bu proje ile hem Fethiye’nin, hem de yamaç paraşütü turizminin daha da canlanacağı düşünülmektedir. Yamaç paraşütçülerinin yanı sıra Fethiye’de konaklayan diğer tüm turistlerin de Fethiye’nin dağ, deniz ve sahillerinin güzelliğini 1700 mt. yükseklikten kuş bakışı izleme fırsatını kaçırmayacağı aşikardır.

Oludeniz Babadağ Teleferik

Fethiye’nin 30 yıldır beklediği Oludeniz Babadağ teleferik projesinde temel hedef, Babadağ’ı dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri haline getirerek turizmi on iki aya yayabilmek. Zaten yılın on iki ayında güneşli ve ılıman bir iklime sahip Fethiye’de bu hedef çok da zorlanmadan yakalanılabilecek bir hedeftir.

Fethiye Babadağ Skywalk
Fethiye’de Gezilecek Yerler
Allhotelsinfethiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here