Fethiye Ölüdeniz’de Denizin Rengi Değişti

0
225

Fethiye ölüdeniz’de Şaşırtan Olay! Denizin rengi turkuaza döndü.. Fethiye’nin dünyaca ünlü plajı Ölüdeniz’de ve Kelebekler Vadisinde deniz suyunun rengi turkuaza döndü. Yoğun yağışın ardından oluşan bu muhteşem deniz rengine, kısıtlamadan muaf az sayıdaki turist şahit olabildi.

Fethiye Ölüdeniz

Fethiye Ölüdeniz otelleri
Ölüdeniz 2019

Fethiye Muğla’nın en güzel turistik ilçelerinden bir tanesi olup, her yıl milyonlarca yerli yabancı turisti ağırlamakta dır. Fethiye Belcekız tatil bölgesinde 5 yıldızlı 6 yıldızlı dikine yükselen oteller yerine, 3 ve 4 yıldız ayarında butik oteller ve lüks konsepteki tatil köyleri bulunmaktadır. Böyle olması beton kirliliğini önlemiş, sahile göre en arka sırada yer alan otellerin bile deniz esintisini almasına olanak sağlamıştır.

Fethiye Ölüdeniz Plajı

Fethiye Ölüdeniz plajı, Belcekız plajının devamı niteliğindeki burun kısmının her iki yakasını içeren plaj olup, yarım adanın iç kısmındaki bölüm dağlarla çevrili olması sebebiyle durgun bir su birikintisi şeklindedir. Dünyanın sayılı doğa harikalarından bir tanesi olan Ölüdeniz plajı turkuaz rengiyle yerli yabancı tüm turistleri büyülemektedir. Ölüdeniz plajına girişler günlük ücretli olarak yapılmakta, plajda yiyecek içecek satan işletmeler yer almaktadır. Denizin sığ ve dalgasız olması nedeniyle çocuklu ailelerin tercihi Ölüdeniz plajı olmaktadır.

Fethiye Ölüdeniz’deki Otellerden Bazıları
DİĞER LİNKLER

Fethiye’deki 5 Yıldızlı Oteller
Fethiye’de Gezilecek Yerler
Allhotelsinfethiye.com
Tüm Otobüs Firmaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here