Fethiye’nin En Güzel Plajları

0
230
Antalya Kaş

Fethiye Ege ile Akdeniz bölgesinin kesiştiği noktada yer alan muhteşem konumu ile tatilcilere enfes tatil fırsatları sunmaktadır. İster doğanın kucağında bir çadır tatili, isterseniz 5 yıldızlı otelde her şey dahil tatil seçeneği, her zevke, her bütçeye uygun tatil seçenekleri Fethiye’de.

Fethiye çevresinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleriyle de tatilcilere deniz turizmine alternatif seçenekler sunmaktadır.

Fethiye’nin Plajları

Fethiye’nin en güzel plajlarını sizler için aşağıda sıraladık.

Fethiye Gemiler Plajı

Gemiler Plajı, Fethiye’nin kıyıda köşede kalmış bakir koylarından bir tanesidir. Uçsuz bucaksız çam ormanlarının arasında, masmavi deniziyle son yıllarda popüler hale gelmiştir. Tarihi Kaya köyünün 10 km. güneyinde yer almaktadır.

Fethiye Kumburnu Plajı

Ölüdeniz Fethiye

Fethiye Ölüdeniz fotoğraflarındaki meşhur plaj. Kumburnu plajı herhangi bir otele ait bir plaj olmayıp, ücreti karşılığı günlük olarak girilebilen bir kültür park alanıdır.

Fethiye Belcekız Plajı

fethiye ölüdeniz plajı

Kumburnu Plajının kıvrılarak devam eden kısmı Belcekız Plajı olarak anılır. Fethiye Ölüdeniz’deki otellerin ve tatil köylerinin kullandığı plajdır. Turkuaz renkli denizi, sapsarı deniz kumuyla Akdeniz bölgesinin en güzel sahillerinden bir tanesidir. Bu bölgenin adı aynı zamanda Belceğiz olarak da adlandırılır. Babadağ’dan kalakan paraşütlerin iniş pistleri de bu plaj üzerindedir.

Fethiye Katrancı Plajı

Fethiye ile Göcek arasında yer alan Katrancı Plajı, günübirlik gelen tatilcilerin ve çadır kampcılarının gözde mekanlarından bir tanesidir. Kumburnu Plajı gibi ücreti karşılığı günlük girilip plajdan yararlanılabilir.

Fethiye Kuleli Plajı

Fethiye merkeze en yakın plajlardan bir tanesidir. Kuleli Plajının en önemli özelliği doğasının güzelliği, temiz berrak denizi ve ulaşım kolaylığıdır. Fethiye limanını ve Karagözler mevkini geçen yoldan kıvrılarak ilerlediğinizde, karşınıza çıkan tatil köyünü geçip Kuleli Plajına ulaşabilirsiniz.

Fethiye Samanlık Plajı

Kuleli Plajının ilerisindeki koy Samanlık plajının yer aldığı koydur.

Antalya Kaş
Fethiye’de Gezilecek Yerler
Allhotelsinfethiye.com
Kalitebelgelendirme.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here