Fethiye’nin En Güzel Plajları

0
252

Fethiye Gemile Plajı

Fethiye’nin en güzel plajları ‘ndan biride Gemiler Plajı, biri olup, kıyıda köşede kalmış bakir koylarından bir tanesidir. Uçsuz bucaksız çam ormanlarının arasında, masmavi deniziyle son yıllarda popüler hale gelmiştir. Tarihi Kaya köyünün 10 km. güneyinde yer almaktadır. Trafikten, kalabalıktan kaçan Fethiye tatilcilerinin yeni adresi olmuştur. Hani derler ya “Denizin kokusunu aldığın koy” işte tam o tabire uygun bir doğa harikasıdır.

Fethiye Kumburnu Plajı

Ölüdeniz Fethiye

Fethiye Ölüdeniz fotoğraflarındaki meşhur plaj. Kumburnu plajı herhangi bir otele ait bir plaj olmayıp, ücreti karşılığı günlük olarak girilebilen bir kültür park alanıdır. Kumburnu plajı içerisinde fast food yiyeceklerin satıldığı bir cafeterya, duşlar, soyunma kabinleri, tuvaletler bulunmaktadır. Şemsiye ve şezlong kullanımı ücrete tabidir.

Fethiye Belcekız Plajı

fethiye ölüdeniz plajı

Kumburnu Plajının kıvrılarak devam eden kısmı Belcekız Plajı olarak anılır. Fethiye Ölüdeniz’deki otellerin ve tatil köylerinin kullandığı plajdır. Turkuaz renkli denizi, altın sarısı sahil kumuyla Akdeniz bölgesinin en güzel sahillerinden bir tanesidir. Bu bölgenin adı aynı zamanda Belceğiz olarak da adlandırılır. Babadağ’dan kalkan paraşütlerin iniş pistleri de bu plaj üzerine yapılmaktadır. Son zamanlarda paraşütçüler sahil yerine kendi iniş pistlerini kullanmaktadırlar.

Fethiye Katrancı Plajı

Fethiye ile Göcek arasında yer alan Katrancı Plajı, günübirlik gelen tatilcilerin ve çadır kampcılarının gözde mekanlarından bir tanesidir. Kumburnu Plajı gibi ücreti karşılığı günlük girilip plajdan yararlanılabilir. Hafta sonları Fethiye’nin yerel halkının da plaja inmesiyle kalabalıklık derecesi artmaktadır. Koyda market ve restoran bulunmaktadır.

Fethiye Kuleli Plajı

Fethiye merkeze en yakın plajlardan bir tanesidir. Kuleli Plajının en önemli özelliği doğasının güzelliği, temiz berrak denizi ve ulaşım kolaylığıdır. Fethiye limanını ve Karagözler mevkini geçen yoldan kıvrılarak ilerlediğinizde, karşınıza çıkan tatil köyünü geçip Kuleli Plajına ulaşabilirsiniz. Giriş ücretli olup, içeride denize sıfır kamelyalar içinde ücret talep edilmektedir.

Fethiye Samanlık Plajı

Kuleli Plajının ilerisindeki koy Samanlık plajının yer aldığı koydur. Samanlık plajıda kuleli plajı gibi Fethiye’nin içerisinden gidilebilen koylardandır.

Kabak Plajı

Fethiye’nin en güzel plajları ‘ndan birisi olan Kabak Koyu Plajı, Kelebekler Vadisi’ne komşu bir konumda yer almaktadır. Kabak Koyu’na kara yolu ile ulaşım imkanı olmadığından hem sessiz hem de huzurlu bir tatil arayanlar için en iyi mekanlardan bir tanesidir. Kabak koyunda herhangi bir otel yada tatil köyü olmadığı için, burada konaklamak isteyen tatilciler ya çadırlarda yada bungalovlarda kalabilmektedirler.

Antalya Kaş
Fethiye’de Gezilecek Yerler
Allhotelsinfethiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here