Fethiye’de Çadır Kurulabilecek Mekanlar

0
320
Katrancı Koyu Çadır Alanı

Kabak Koyu Çadır Kamp Alanı-Faralya

Fethiye'deki kamp yerleri
Kabak koyu Fethiye

Fethiye’de çadır kurulabilecek yerler arasında Kabak Koyu en bakir, bozulmamış doğallığını koruyabilmiş olanlardan bir tanesidir. Tabi ki bunda en önemli faktör Kabak koyuna daha düne kadar ne karadan ne de denizden araçla ulaşım imkanının olmamasıydı. Kabak koyu Fethiye merkezinden 16 km uzaklıktadır. Kabak koyu, çevresini saran yüksek kayalıklar, bu kayalıklardan dökülen şelaleleri ile cennetten kopmuş bir parçayı andırmaktadır. Kabak koyunun Likya yolunda yer alması ve son yıllarda sessiz sedasız, insanlardan ve teknolojiden uzak, doğanın kucağında bir tatil arayan kampçıların popüler bir adresi haline gelmiştir. Kabak koyuna Ölüdeniz’den kalkan teknelerle ulaşım sağlanabilmektedir. Günübirlik gidip gelinebileceği gibi oradaki çadır kamplarda yada bungalovlarda konaklanabilinmektedir.


Gemiler Koyu Çadır Kamp Alanı-Kaya Köyü

Fethiye'deki kamp yerleri
Gemiler Koyu-Fethiye

Gemiler koyu Fethiye’nin kıyıda köşede kalmış bakir koylarından bir tanesidir. Yemyeşil doğası ve masmavi deniziyle son yıllarda popüler hale gelmiş, Fethiye’nin Ölüdeniz plajından sonraki en güzel koylarından bir tanesidir. Gemiler koyuna ulaşım Kaya Köyü üzerinden kara yolu ile yada denizden tekneler ile sağlanabilmektedir. Hafta sonu günübirlik gelen tatilcilerin uğrak yerlerinden bir tanesi olan Gemiler koyu kamp turizmcileri için gözde mekanlardan bir tanesidir.


Sugar Beach Kamp Alanı – Ölüdeniz

fethiye kamping alanları
Oludeniz Sugar Beach Camping

Sugar Beach Club meşhur Ölüdeniz koyuna sıfır mesafede olup, içerisinde her bütçeye uygun farklı stillerde ağaç bungalovlar bulunmaktadır. İsveç stili döşenmiş bungalovlarda çift kişilik ve tek kişilik yataklar, tuvalet, duş, mini buzdolabı, klima ve geniş balkon bulunmaktadır. Bungalovlarda 4 kişiye kadar konaklama imkanı bulunmaktadır.


Kelebekler Vadisi Çadır Kamp Alanı- Faralya

Fethiye'deki kamp yerleri
Fethiye Kelebekler Vadisi

Kelebekler vadisi, Fethiye’nin el değmemiş koylarından biri ile Babadağ’ın eteklerinden uzanan vadinin oluşturduğu doğal güzelliklerimizden bir tanesidir. İsminden de anlaşılacağı üzere, barındırdığı 70-80 çeşitten fazla endemik kelebek türüyle tam bir doğa harikasıdır. Vadi boyunca ilerlendiğinde, 50 mt yükseklikten dökülen küçük bir şelale ile karşılaşılır. Şelaleden akan sular vadi boyunca küçük bir dere şeklinde akarak denize ulaşır.

Kelebekler vadisinde kamp alanlarında konaklama imkanı vardır. Günlük belli bir ücret karşılığında kampta konaklanabilinmektedir.

Kelebekler vadisine Ölüdeniz’den kalkan teknelerle yada Faralya köyü üzerinden karayolu ile ulaşım sağlanabilinmektedir. Kelebekler vadisi Ölüdeniz’den kalkan günlük tekne turlarının da gezi güzergahında yer almaktadır.

Katrancı Koyu Çadır Kamp Alanı

Katrancı Koyu Muğla ve çevresindeki en güzel kamp alanlarından bir tanesidir. Fethiye merkeze 16 km. mesafede yer alan Katrancı çadır kamp alanı bir çok yerli ve yabancı kampçıyı ve günübirlik tatil için gelen tatilciyi misafir etmektedir. Katrancı koyunun rüzgar almayan korunaklı yapısı, kum olan sığ sahili ile çocuklu aileler için tercih sebebi oluşturmaktadır.

Katrancı Kamp Alanında Sağlanan Hizmetler: Çamaşırhane, Bulaşıkhane, Duş, WC, Soyunma Kabini, Temiz içme suyu, Kiralık çadır, Kiralık battaniye, Restoran, Market, Çocuk oyun alanı, ahşap piknik masası.

Fethiye’de Gezilecek Yerler
Allhotelsinfethiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here