Fethiye Kaya Köyü Otelleri

0
593
Doğa Apart Villa
Fethiye Kaya Köyü
Fethiye kaya köyü
Fethiye Kayaköyü

Fethiye Kaya Köyü Rumlar tarafından kurulmuş tarihi bir şehirdir. Şu anda yöresel bir yerleşim alanı olmasına rağmen tepelerden yamaçlara doğru inen eski Rum evleri Kaya köyü’ne terk edilmiş nostaljik ve tarihi bir hava vermektedir. Kurtuluş Savaşından sonra yapılan mübadelede (karşılıklı değişim) Kaya köyünde (Levissi) yaşayan Rumlar Yunanistan’a gönderilmiş, Trakya’daki Türkler Rumların boşalttığı evlere yerleştirilmiştir. Ama yerleşen Trakya Türkleri ortama alışamayıp tekrar Anadolu’nun değişik bölgelerine dağılmışlardır.

Fethiye Kaya köyü otantik atmosferi ve büyüleyici tarihi dokusuyla Fethiye’ye gelen yerli yabancı tüm turistlerin cazibe merkezi olmaktadır. Fethiye dışından da günübirlik turlarla Kaya köyünü her gün yüzlerce tatilci ziyaret etmektedir. Hisarönü ve Ovacık’tan günlük at turlarıyla Kaya köyüne seferler düzenlenmekte olup, tarihi dokuya eski patika yol üzerinden ulaşmak isteyen tatilcilerin tercihi at turları olmaktadır.

Fethiye Kaya Köyüne Nasıl Gidilir?

Fethiye Kaya köyü Fethiye merkezden 7 km. uzaklıkta olup, Fethiye’den kalkan dolmuşlarla ulaşım sağlanmaktadır. Hisarönü turizm bölgesi üzerinden geçilerek Kaya köyüne ulaşılır. Kaya köyünden ileriye doğru gidildiğinde Gemiler sahiline ulaşılır. Kaya köyü üzerinden eski yoldan da Fethiye’ye ulaşım sağlanabilmekle birlikte yolun dar ve bakımsız olması sebebiyle bu yol pek tercih edilmemektedir.

Fethiye Kaya Köyü Otelleri


Kaya Misafir Evi-Fethiye
Kaya misafir evi

Küçük otel Misafir Evi Fethiye Kaya köy Keçiler mahallesinde yer almaktadır. Doğanın kucağında sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyen tatilcilerin değişmez adresidir.

Adres: Kaya Köyü Fethiye–Muğla
Telefon: +90 252 618 01 62
Rezervasyon: +90 535 213 44 75
WEB: www.kayamisafirevi.com


Doğa Apartments Kaya Köyü-Fethiye
doğa apartment kaya
Doğa Apart Villa

Doğa Apart, Ölüdeniz , Kaya köyde 200 yıllık evlerin restorasyonu ile oluşturulmuş olup, 11 taş ev ( villa ) ve apart ile sizlere Kaya köyünde konaklama ve tatil hizmeti vermektedir.

Tüm apartlarda TV, Klima, Buzdolabı, Çamaşır Makinesi , Elektrikli ocak, telefon,vs. bulunmaktadır. Tüm apartlarımızda eşsiz Kayaköy manzaralı balkon veya teras bulunmaktadır. Otantik snack bar ve yüzme havuzumuz gün boyu sizlere hizmet vermektedir.

Adres: Kaya Köyü Fethiye–Muğla
Telefon: + 90 252 618 0373
Fax: +90 532 684 25 14
WEB: www.dogaapartments.com


Kaya Köyü Butik Hotel-Fethiye
Kaya Köyü Butik Otel

Bazen deniz cazip gelir, bazen orman bazen de dağlar cazip gelir insana. Kaya Köy Butik Otel’de sizlere cazip gelecek olan tek şey doğa ile iç içe olmanızdır. Nereye yakın nereye uzak olduğunuzun hiçbir önemi yoktur, önemli olan tek şey evinizdeki konforu sizlere aratmayacak doğanın kucağındaki ortamın sıcaklığıdır.

Adres: Kaya Köyü Fethiye–Muğla
Telefon: + 90 252 618 00 55
GSM: +90 530 156 35 15
WEB: www.kayakoybutikotel.com


İlgilenebileceğiniz Diğer Bağlantılar

Fethiye Kaya Köyü
Fethiye Ölüdeniz Otelleri
Allhotelsinfethiye

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here