Fethiye Ovacık Otelleri

0
550
Ova Resort Hotel
Fethiye Ovacık

Fethiye Ovacık Fethiye’nin en gözde turistik bölgelerinden bir tanesidir. İsminden de anlaşılacağı üzere  Fethiye’nin en verimli ovalarından biri üzerine kurulmuştur. Bundan otuz beş yıl önce badem ağaçlarıyla kaplı olan tarlaların üzerinde şu anda oteller ve tatil köyleri bulunmaktadır. Gece hayatı olarak sakin bir bölge olan Ovacık, sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyen tatilciler için çok uygun bir mekandır.

Sahil bölgesine göre daha serin olan Ovacık’ta denizden gelen sürekli bir esinti hissedilmektedir. Ağustos sıcağında dahi klimaya ihtiyacınız olmayacağını söyleyebilirim. Ölüdeniz sahiline yürüme mesafesinde olmamayı problem yapmayacak tatilciler için Ovacık bölgesi muhteşem bir tatil mekanıdır. Sonuçta arabanız varsa Ölüdeniz sahiline arabayla sadece 5 dakikada (3km.) ulaşılabilinmektedir.

Ovacık bölgesi otel çeşitliliği yönünden de zengin bir bölgedir. Her keseye, her bütçeye uygun otel, tatil köyü, apart otel, butik otel, yıldızlı otel bulabilmeniz mümkündür. Söz konusu Oteller, Hisarönü sınır bölgesinden başlayarak içeriye doğru Babadağ’ın eteklerine kadar konuşlanmışlardır.

Fethiye Ovacık’a Nasıl Gidilir?

Ulaşım olarak Fethiye merkez ile Ölüdeniz sahili arasında kalan Ovacık, Fethiye’ye 5 km, Ölüdeniz’e ise 3 km mesafededir. Arabanızla tatile geliyorsanız, Fethiye’ye kadar gelip oradan Ölüdeniz yoluna girmeniz gerekmektedir. Fethiye’den Ölüdeniz dolmuşlarıyla da Ovacık’a ulaşım sağlanabilir. Yamaç paraşütü yapılan Babadağ’a Ovacık üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Babadağ’da Ovacık’tan aşağı yukarı 15 km mesafededir. Paraşütle atlamasanız da sırf Ölüdeniz’in Babadağ’dan kuş bakışı seyir zevki için oraya çıkılabilir.

Fethiye Ovacık Otelleri

Sarıhan Apart Hotel
Sarıhan Apart Otel

Sarıhan Apart Ölüdeniz sahiline sadece 10 dk.lık uzaklıkta, Ovacık turizm bölgesinde, çam ormanlarıyla kaplı Babadağ’ın eteğinde yeşillikler arasında yer almakta olup, sessiz, sakin ve huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenler tatilciler için ideal bir ortamdır. Günün her saatinde havuz başında güneşlenirken gökyüzünde yamaç paraşütlerinin süzülüşlerini hayranlıkla izleyebilirsiniz. Konum olarak Ovacık ve ölüdeniz ana yol güzergahına yakın olup, çevresinde alışveriş mekanları, marketler, restorantlar yürüme mesafesindedir.

Adres: Ovacık Fethiye–Muğla
Telefon: +90 252 6166417
Rezervasyon: +90 534 8741510
WEB: www.sarihanapart.com


Perdikia Hill Hotel Ovacık-Fethiye
Perdikia Hill

Perdikia Hill in en büyük özelliği ise konuklarına kendilerini evlerindeymiş gibi rahat ortam sunması. 35 Aile Odası 85 Standart odasıyla zamanınızı değerli kılmaya devam ediyor. İç dekorasyonun farklılığı sebebiyle burada evinizdeki sıcaklığı ve konforu yakalayabiliyor olacaksınız.

Adres: Ovacık Fethiye–Muğla
Telefon: +90 252 616 66 41
Fax: +90 252 616 78 24
WEB: www.perdikiahill.com


Evita Apart Otel Ovacık-Fethiye
Evita Apart Fethiye
Evita Apart Fethiye

Evita Apart Otel Ölüdeniz’e sadece 2 km.  mesafede olup, çam ormanlarıyla kaplı Babadağın eteklerinde yer alan, sessiz, sakin ve huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenler tatilciler için ideal bir oteldir. Günün her saatinde Babadağ’dan gelen tatlı esintiyle havuz başında güneşlenebilir, otel barından sipariş edeceğiniz içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Otelimiz deniz seviyesinden 400 mt yüksekte olduğu için, yazın en sıcak günlerinde dahi deniz tarafından gelen esintiler sizi yazın bunaltıcı sıcağından koruyacaktır.

Adres: Ovacık Fethiye–Muğla
Telefon: +90 252 616 69 22
GSM: +90 507 655 06 28
WEB: www.evitaapart.com


Ova Resort Otel Ovacık-Fethiye
Ova Resort Hotel

Ova Resort çam ormanlarıyla kaplı Babadağ ve Mendos Dağları’yla çevrili Ovacık’ın huzurlu bir bölgesinde yer almaktadır. Toprak, kiremit, mavi renkli binaları, Osmanlı kiremit çatıları ve ahşap balkonları ile geleneksel bir mimari yapıyı yansıtmaktadır. Odaların bulunduğu binaların etrafı çeşitli çiçekler ve yeşilliklerle donatılmıştır. Odalar 2010 senesinde tamamiyle yenilenmiş olup, krem ve kahverengi tonları kullanılarak tekrar dekore edilmiştir. Tümü bahçe manzaralı odalarımızda klima ve uydu TV mevcuttur.

Adres: Ovacık Fethiye–Muğla
Telefon: +90 252 616 6651
Fax: +90 252 616 6268
WEB: www.ovaresorthotel.com


Orka Club Hotel & Villa Ovacık-Fethiye
Orka Club Hotel & Villa

4 yıldızlı otelimiz Club Orka Hotel & Villas Ovacıkta bulunmaktadır. Tarihi yapıları ve eşsiz körfezi ile meşhur Fethiye ile arası 6 km, Hisarönü’nün o canlı turistlik sokakları ile 700 metre ve Türkiye’nin en çok sevilen ve tanınan denizi ölüdeniz ile arası 4 km’ dir. Bulunduğu alan toplam 20.000 m2 dir. Ana bina 3 kattan oluşmaktadır. 34 villası, 51 STD otel odası 3 aile odası 4 connection odanın yanı sıra tesisimize 150 metre uzaklıkta havuzlu 28 odalı Annex bloğumuz olmak üzere toplam 120 unitesi vardır.

Adres: Ovacık Fethiye–Muğla
Telefon: +90 252 455 48 55
Fax: +90 252 616 67 06
WEB: www.orkaclub.com


İlgilenebileceğiniz Diğer Başlıklar

Fethiye Ölüdeniz Otelleri
Fethiye Hisarönü Otelleri
Fethiye’deki Apart Oteller
Tüm Otobüs Firmaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here