Türkiye’nin En Güzel Plajları

0
479
Palamutbükü Plajı-Datça
Ölüdeniz Plajı / Fethiye’nin Plajları
Ölüdeniz Fethiye

Fethiye’nin plajlarından Ölüdeniz plajı, Belcekız plajının devamı niteliğindeki burun kısmının her iki yakasını içeren plaj olup, yarım adanın iç kısmındaki bölüm dağlarla çevrili olması sebebiyle durgun bir su birikintisi şeklindedir. Dünyanın sayılı doğa harikalarından bir tanesi olan Ölüdeniz plajı turkuaz rengiyle yerli yabancı tüm turistleri büyülemektedir. Ölüdeniz plajına girişler günlük ücretli olarak yapılmakta, plajda yiyecek içecek satan işletmeler yer almaktadır. Denizin sığ ve dalgasız olması nedeniyle Ölüdeniz plajı çocuklu ailelerin tercihi olmaktadır.
——————————————————————————————————

Katrancı Plajı / Fethiye’nin plajları
Katrancı plajı
Katrancı Plajı-Fethiye

Fethiye’nin diğer bir plajı olan Katrancı plajı, Fethiye’ye 16 km mesafede olup, tüm yaz sezonu boyunca kampçıların, yazlıkçıların ve günübirlik gelen tatilcilerin değişmez adresi olmuştur. Doğal bir tabiat parkı şeklindeki Katrancı plajında piknik alanları da yer almakta olup, mangal yakmak yasaktır. Katrancı Plajında çadır kurabilir, karavanla konaklayabilirsiniz. Çadırı olmayan tatilcilere çadır kiralanabilmekte olup, kamp alanı içinde duş, Wc, restorant ve market bulunmaktadır.
——————————————————————————————————

Patara Plajı / Antalya
antalya patara plajı
Patara Plajı – Antalya

Patara plajı Fethiye ile Kaş arasında yer olmakta olup, 22 km.lik uzunluğuyla Türkiye sınırları içerisindeki en uzun plajımızdır. Nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta kaplumbağalarının doğal yumurtlama alanlarını da içerisinde barındıran Patara plajı doğal koruma altındadır.
——————————————————————————————————

Kleopatra Plajı / Alanya
Kleopatra Plajı – Alanya

Kleopatra plajı Alanya’nın tarihi yarım adasının batısında yer almakta olup, uzunluğu 2 km’dir. Mavi bayraklı bir sahil olan Kleopatra plajı altın renkli kumu, geniş sahili ve berrak deniziyle her yıl milyonlarca tatilciyi ağırlamaktadır.
——————————————————————————————————

Kaputaş Plajı / Kaş
Fethiye'nin plajları
Kaş kaputaş plajı

Kaputaş Plajı-Kaş

Kaş’a 20 km mesafede bulunan Kaputaş Plajı, sarp kayalıkların arasında bozulmadan, yapılaşmadan doğallığını koruyabilmiş ender sahillerimizden bir tanesidir. Kaputaj plajı mavi bayraklı sahillerimizden biri olup, sahili  çakıllı, denizi turkuaz rengindedir.
——————————————————————————————————

Palamutbükü Plajı / Datça
Palamutbükü Plajı-Datça

Palamutbükü plajı Datça’nın en güzel plajlarından bir tanesidir. Mavi ile yeşilin ahenkle birleştiği doğanın bu bakir köşesinde tatil yapmak muhteşem bir deneyimdir. Denizi masmavi bir akvaryumu andıran plajı birçok restoran ve hotel çevrelemektedir.
——————————————————————————————————

Çıralı Plajı / Kemer
Olympos Çıralı Plajı
Çıralı Plajı-Olympos

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı olan Çıralı, güneyinde Olimpos ve kuzey batısında Yanartaş yer almaktadır. Sakin, gürültüden oldukça uzak bir yanda masmavi deniz diğer yanda yemyeşil orman sizi rahatlatıyorsa Çıralı sizin için doğru adrestir.

Fethiye’de Gezilecek Yerler
Allhotelsinfethiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here