Fethiye Ovacık

0
590
Ovacık Babadağ
Fethiye Ovacık

Fethiye Ovacık Fethiye’nin en gözde turistik bölgelerinden bir tanesidir. İsminden de anlaşılacağı üzere  Fethiye’nin en verimli ovalarından biri üzerine kurulmuştur. Bundan otuz beş yıl önce badem ağaçlarıyla kaplı olan tarlaların üzerinde şu anda oteller ve tatil köyleri bulunmaktadır. Gece hayatı olarak Hisarönü bölgesine göre sakin olan Ovacık, sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyen tatilciler için çok uygun bir mekandır. Sahil bölgesine göre daha serin olan Ovacık’ta denizden gelen sürekli bir esinti hissedilmektedir.

Fethiye Ovacık
Fethiye Ovacık

Fethiye Ovacık

Ovacık’ta 3,4,5 yıldızlı oteller, apart oteller ve butik oteller yer almaktadır. Otellerde her şey dahil, yarım pansiyon konseptinde kalınabileceği gibi, sadece sabah kahvaltı dahil olacak şekilde konaklanabilmektedir.

Fethiye Ovacık’a Nasıl Gidilir?

Fethiye Ovacık ulaşım olarak Fethiye merkez ile Ölüdeniz sahili arasında kalan Ovacık, Fethiye’ye 5 km, Ölüdeniz’e ise 3 km mesafededir. Yamaç paraşütü yapılan Babadağ’a Ovacık üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Babadağ’da Ovacık’tan aşağı yukarı 15 km mesafededir. Paraşütle atlamasanız da sırf Ölüdeniz’in Babadağ’dan kuş bakışı seyir zevki için oraya çıkılabilir.

Ovacık Babadağ
Fethiye Ovacık Otelleri

Ova Resort Hotel
Sarıhan Apart Hotel
Evita Apart Hotel
Kaya Apart Hotel
Seyir Village Hotel
Yel Holiday Resort Hotel
Perdikia Hill Resort Hotel

Ölüdeniz Fethiye
Ovacık’a En Yakın Plajlar

Gemiler Plajı
Kıdrak Plajı
Kabak Plajı
Belcekız Plajı
Kumburnu Plajı
Çalış Plajı

Fethiye’de Gezilecek Yerler
Allhotelsinfethiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here