Fethiye’deki Kamp Yerleri

3
2721
Kabak Koyu Kamp Alanı-Faralya
Fethiye'deki kamp yerleri
Kabak koyu Fethiye

Fethiye kamp yerleri arasında Kabak Kamp Alanı en bakir, bozulmamış doğallığını koruyabilmiş olanlardan bir tanesidir. Tabi ki bunda en önemli faktör Kabak koyuna daha düne kadar araçla ulaşım imkanının olmamasıydı. Kabak koyu Fethiye merkezinden 16 km uzaklıktadır. Kabak koyu, çevresini saran yüksek kayalıklar, bu kayalıklardan dökülen şelaleleri ile cennetten kopmuş bir parçayı andırmaktadır. Kabak koyunun Likya yolunda yer alması ve son yıllarda sessiz sedasız, insanlardan ve teknolojiden uzak, doğanın kucağında bir tatil arayan kampçıların popüler bir adresi haline gelmiştir. Kabak koyuna Ölüdeniz’den kalkan teknelerle ulaşım sağlanabilmektedir. Günübirlik gidip gelinebileceği gibi oradaki çadır kamplarda yada bungalovlarda konaklanabilinir.


Gemiler Koyu Kamp Alanı-Kaya Köyü
Fethiye'deki kamp yerleri
Gemiler Koyu-Fethiye

Gemiler koyu Fethiye’nin kıyıda köşede kalmış bakir koylarından bir tanesidir. Yemyeşil doğası ve masmavi deniziyle son yıllarda popüler hale gelmiş, Fethiye’nin Ölüdeniz plajından sonraki en güzel koylarından bir tanesidir. Gemiler koyuna ulaşım Kaya Köyü üzerinden kara yolu ile yada denizden tekneler ile sağlanabilmektedir. Gemiler koyu kamp turizmcileri için gözde mekanlardan bir tanesidir.


Sugar Beach Kamp Alanı – Ölüdeniz
fethiye kamping alanları
Oludeniz Sugar Beach Camping

Sugar Beach Club meşhur Ölüdeniz koyuna sıfır mesafede olup, içerisinde her bütçeye uygun farklı stillerde ağaç bungalovlar bulunmaktadır. İsveç stili döşenmiş bungalovlarda çift kişilik ve tek kişilik yataklar, tuvalet, duş, mini buzdolabı, klima ve geniş balkon bulunmaktadır. Bungalovlarda 4 kişiye kadar konaklama imkanı bulunmaktadır.


Kelebekler Vadisi – Faralya
Fethiye'deki kamp yerleri
Fethiye Kelebekler Vadisi

Kelebekler vadisi, Fethiye’nin el değmemiş koylarından biri ile Babadağ’ın eteklerinden uzanan vadinin oluşturduğu doğal güzelliklerimizden bir tanesidir. İsminden de anlaşılacağı üzere, barındırdığı 70-80 çeşitten fazla endemik kelebek türüyle tam bir doğa harikasıdır. Vadi boyunca ilerlendiğinde, 50 mt yükseklikten dökülen küçük bir şelale ile karşılaşılır. Şelaleden akan sular vadi boyunca küçük bir dere şeklinde akarak denize ulaşır.

Kelebekler vadisinde kamp alanlarında konaklama imkanı vardır. Günlük 90 TL ücret karşılığında kampta konaklanabilinmektedir.

Kelebekler vadisine Ölüdeniz’den kalkan teknelerle yada Faralya köyü üzerinden karayolu ile ulaşım sağlanabilinmektedir. Kelebekler vadisi Ölüdeniz’den kalkan günlük tekne turlarının da gezi güzergahında yer almaktadır.

Fethiye’de Gezilecek Yerler
Allhotelsinfethiye.com

3 YORUMLAR

  1. Merhaba,
    Tesisimiz Sugar Beach Club’ e göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkürler.

    2018 yılı itibari ile tesisimiz, konseptimiz ve hizmetimiz tamamen değişmiştir.
    Bu sebeple tesisimizde çadır, karavan konaklama imkanı bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here