Fethiye Göcek

0
1014
fethiye göcek
Fethiye Göcek

Fethiye’ye 30 km. mesafedeki Göcek, belkide memleketimizin en güzel köşelerinden bir tanesidir. 1990’ların ilk yıllarına kadar son derece mütevazi, sessiz ve bakir bir tatil beldesi olan ve rahmetli Turgut Özal’ın koyu denilerek ismi duyulmaya başlayan Göcek, şu anda lüks villaları, tatil köyleri ve milyon dolarlık yatların doldurduğu marinasıyla birçok Avrupalı liman şehrinden daha modern ve çekici bir mimariye sahiptir.

Göcek artan betonlaşmaya rağmen, masmavi denizi ve yemyeşil doğasıyla hala çekici tatil merkezlerimizden bir tanesidir. Şehir merkezine ilk girdiğinizde sizi ilk olarak hasır tabureleriyle nostaljik kahvehane ve meydandaki tarihi cami karşılıyor. Oradan sahile doğru yürüdüğünüzde gösterişli yatlarıyla marina tüm heybetiyle karşınıza çıkıyor. Marinanın karşısında, deniz suyunun kanallarla sokaklarını doldurduğu villalar, Venedik misali tüm güzellikleriyle sahil boyunca dizilmişler, her birinin kapısında sürat tekneleri demirlenmiş bekliyor.

Göcek bu haliyle hem sevimli bir sahil kasabasından esintiler taşıyor hemde modern yat limanı ve mimarisiyle avrupadaki muadillerini kıskandırıyor. Sahildeki balık restorantları ve kafelerde cabası.
fethiye göcek

Göcek’e Nasıl Gidilir?

İstanbul yada Ankara’dan Göcek’e gitmeyi düşünüyorsanız tercihleriniz özel arabanız, otobüs yada uçak olacaktır. Uçak ile Dalaman hava alanına inip oradan taksiyle yada Havaş servisleriyle Göcek’e ulaşabilirsiniz. Otobüs ile gelecekseniz Fethiye merkeze gelip oradan midibüs ile Göcek’e geçebilirsiniz.

Göcek’teki Konaklama Mekanları

Göcek’in masmavi denizi ve yemyeşil doğasıyla cennetten kopmuş bir parça olduğundan bahsetmiştik. Göcek’te kendisine ait sahili olan iki otel bulunmaktadır. Bunlar;
Rixos Premium Hotel Göcek
D-Marin Göcek

Göcek Yakınındaki Gidebileceğiniz Plajlar

İnlice Plajı
Dalyan Sarıgerme Plajı
Fethiye Ölüdeniz Plajı
Katrancı Plajı

Antalya Kaş
Fethiye’de Gezilecek Yerler
Allhotelsinfethiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here