Fethiye’de Nerede Yemek Yenir?

0
1091
Fethiye Ölüdeniz’de Nerede Yemek Yenir?

kumsal pide

Fethiye Ölüdeniz’de yemek yenebilecek mekanların başında Kumsal Pide & Restaurant gelmektedir. Kumsal Pide 35-40 yıllık mazisi ve pide, güveç, fırın köfte, şakşuka gibi efsane fırın spesyalleriyle damak tadına önem veren tatilcilerin değişmez adresi olmuştur.

nerede yemek yenir
kumsal pide

Yemeklerin lezzeti ve porsiyonların doyurucu olmasının yanı sıra güler yüzlü personeli ve makul fiyatlar bu mekanı cazip kılan sebeplerin başında gelmektedir. Ayrıca restaurantın denize sıfır mesafede olması ve üst katının deniz görmesi mekanın diğer ayırt edici özelliklerindendir.

Son birkaç yıldır bahçesinde nargile severler için nargile hizmeti de vermektedir.

Fethiye’de Nerede Yemek Yenir?

Fethiye Paspatur

Fethiye Paspatur, Fethiye’nin en nostaljik mekanlarından bir tanesidir. Gerek limana yakın konumu gerekse Fethiye’nin en eski yerleşim mekanlarından biri olması Paspatur’u cazip kılan etkenlerin başında gelir. Yapısı itibariyle İstanbul Kapalı Çarşıyı andıran Paspatur, turistlerin uğrak mekanlarından bir tanesidir.

Paspatur’da yer alan restaurantlar itibariyle hem gezinti yapıp hemde akşam yemeğinizi güzel bir mekanda yeme şansına sahip olabilirsiniz.

Fethiye Kaya Köyünde Nerede Yemek Yenir?
Cinbal Fethiye
cinbal fethiye

Fethiye Kaya Köyü (Hayalet Şehir) tarihi yapısıyla Fethiye’de ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Kaya köyü eski bir Rum köyü olup mübadele’den sonra tamamen boşaltılmış ve şu anda hayalet bir şehri andırmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından terkedilen bu evlerin restore edilip turizme kazandırılması ile ilgili projelerden son zamanlarda bahsedilmeye başlanılmıştır.

Kaya köyü’ne gelip de kendin pişir kendin ye konseptiyle çalışan Cinbal’a uğramamak olmaz tabiki. Doğal ortamında sunulan hizmet ve etlerin lezzeti muhteşem olup, siz tatilcilere tavsiye edeceğimiz diğer bir mekan Cinbal’dır.

DİĞER LİNKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here