Fethiye Çalış Plajı

0
979
Fethiye Çalış Plajı

Fethiye Çalış Plajı, Fethiye körfezine (Kordon) yaklaşık 10 dakikalık mesafede yer almaktadır. Fethiye körfezine doğru uzanan uçsuz bucaksız sahil ve onu çevreleyen oteller ve restorantlar ile Çalış turizm bölgesi yerli yabancı turistlerin Fethiye’deki uğrak noktalarından biri olmuştur.

Çalış’taki Konaklama Mekanları

Çalış bölgesinde ihtiyacınız ve dolayısıyla bütçenize uygun olarak her türden konaklama mekanını bulmanız mümkün olmaktadır. İsterseniz 5 yıldızlı bir oteli tercih edebileceğiniz gibi pansiyon tarzı bir işletme yada çadır kamping lerini dahi bulma şansına sahipsiniz. Otelleri sahil boyunca bulabileceğiniz gibi daha içerilerde Günlükbaşı na kadar bulabilirsiniz. Çalış plajı konumu ve iklimsel koşulları itibariyle yıl boyunca sörf sever turistlerin uğrak mekanı haline gelmektedir. Çalış’ın eğlence hayatı da çok zengin olup, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceler devam etmektedir.

çalış plajı
Çalış Caretta Carettalar

Çalış sahili belli dönemlerde, soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta carettaların yumurtlamarı için onlara yuva olmaktadır. Nisan ve kasım aylarında Çalış ta bulunan şanslı tatilciler yavru carettaların yumurtalarından çıkıp denize yönlenmelerine şahit olabilirler.

Bununla birlikte Şat Burnunda yer alan kuş parkı barındırdığı yüzlerce kuş çeşidiyle yine doğa sever tatilcilerin ilgilerini çekmektedir.

çalış plajı
Çalış caretta
Fethiye Çalış Otellerinden Bazıları
  • Olimpia Hotel
  • Yasemin Hotel
  • Deniz Hotel
  • Makri Beach Hotel
  • Rosary Beach Club
  • Mutlu Hotel
DİĞER LİNKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here